Vrcholí VII. ročník soutěže YPEF

Již známe první postupující družstva do národního kola mezinárodní soutěže YPEF (Young People in European Forests). První regionální kola této soutěže se uskutečnila 23. a 24. března na Fakultě lesnické a dřevařské ČZU v Praze. V mladší kategorii se vítězem z celkového počtu 24 družstev stal Marek Brousil, Matěj Holub a Adéla Valterová z Gymnázia J. Barranda, Beroun. Starší kategorii, za účasti 15 družstev, ovládlo Gymnázium Botičská, Praha 2, jež reprezentovala Kateřina Kubíková, Kateřina Doležalová a Michaela Králová.

Dne 29.3.2017 se Střední lesnická škola Žlutice stala dalším místem konání již VII. ročníku regionálního kola soutěže YPEF, která se stává čím dál víc populárnější.

Soutěž probíhala ve třech disciplínách, přičemž se začínalo vědomostním testem z oblasti lesnictví, lesních ekosystémů a lesnické politiky. Druhou disciplínou byla poznávačka, ve které soutěžící museli správně určit rostliny, živočichy, stromy a horniny vyskytující se v lese. Třetí disciplína byla praktická část, kde soutěžící museli pouze podle hmatu poznat přírodniny. V regionálním kole se utkalo 5 družstev v kategorii mladší žáci, ve které zvítězilo družstvo ze Základní školy Manětín ve složení David Hanus, Kateřina Volrábová a Martina Pašková. V kategorii starší žáci své vědomosti a dovednosti porovnávalo také 5 družstev. Vítězem této kategorie se stalo družstvo z Gymnázia Ostrov s žákyněmi Jana Picurová, Radka Janků a Adéla Brucknerová.

Stejný den proběhlé regionální kolo v Písku, kde v starší kategorii zvítězilo místní družstvo se složením Eliška Skuhrová, Monika Stejskalová a Jan Zadina z VOŠL a SLŠ Písek a v mladší kategorii se na prvním místě umístila Veronika Kutišová, Anna Timrová a Jakub Weiter z Gymnázia J. V. Jirsíka, České Budějovice.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a za krásné setkání a výměnu zkušeností, které probíhalo v přátelském duchu, a vítězům obou kategorií přejeme hodně štěstí v národním kole.

Aktuální fotografie z prvních regionálních kol si můžete prohlédnout zde.

Jazykové verze webu

Aktuality

Silvarium - lesnické zprávy

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

Image result for logo úhúl   Image result for lesnická škola logo 

                           PTL, s.r.o.

 

 

 

 

Copyright © 2021    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno