Lýkožrout severský

Další z odborných konferencí, které ČLS uspořádala, byla „Lýkožrout severský (Ips duplicatus Sahl.) – jeho vliv na chřadnutí smrkových porostů“. Na přípravě této konference se ČLS úzce spolupracovala s VLS ČR, divizí Lipník nad Bečvou.


Z této dvoudenní akce, kdy první den byl bohatý odborný program a druhý den pak exkurze v konkrétních porostech, vzešly konkrétně náměty a doporučení dalšího postupu. Tyto „závěry“ byly následně zaslány odpovědným institucím a budou publikovány v odborném tisku. V plném znění jsou k dispozici níže.

 

První den vystoupili odborníci z tuzemska i ze zahraničí (Slovensko, Polsko) a informovali o závěrech provedených výzkumů, o konkrétních zkušenostech z hospodaření se smrkem a nechyběla ani diskuse. Zajímavým zpestřením byla návštěva vojenské střelnice, kde si mohli účastníci velmi zblízka prohlédnout a doslova osahat nejmodernější bojovou techniku. To nejen mužskou část účastníků zaujalo neméně, než kůrovec…

Druhý den pak následovala exkurze na čtyři lokality, kde bylo možné sledovat všechny fáze postupného chřadnutí smrku a různých pokusů jak usychání smrku čelit. Poznatky místních revírníků potvrzovaly výklad z předchozího dne, že jedině velmi aktivní diferencované způsoby hospodaření a změna druhové skladby mohou dlouhodobě a účinně chřadnutí smrku zabránit.

 

Závěry z konference
Fotografie z akce 

Jazykové verze webu

Aktuality

Silvarium - lesnické zprávy

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

Image result for logo úhúl   Image result for lesnická škola logo 

                           PTL, s.r.o.

 

 

 

 

Copyright © 2022    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno