Fotoreportáž z veletrhu Silva Regina

Prohlédněte si fotoreportáž z veletrhu Silva Regina.

 

Sobota

Již v sobotu ráno se na brněnském výstavišti sešli zástupci ČLS a grafického studia pro sestavení naší expozice. Práce řídil předseda ČLS Ing. Pavel Draštík. Hotovo bylo až v podvečerních hodinách.

 

Neděle

Úderem deváté hodiny začali stánek ČLS navštěvovat hosté. V neděli se jednalo zejména o rodiny s dětmi, které velmi aktivně využívaly stanoviště lesní pedagogiky umístěné v expozici ČLS. Naše stanoviště mělo číslo jedna. Za celou dobu veletrhu si vlastní medaili vytvořilo 580 dětí.

 

Před polednem proběhl slavnostní podpis akčního pláná lesní pedagogiky, kterého se předseda ČLS též zúčastnil a přítomné seznámil s vývoje mezinárodní soutěže pro mladé lidi v evropských lesích (YPEF). Uvažuje se o pořádání mezinárodního kolay YPEF v ČR v roce 2019. 

V 17:00 byl zahájena slavnostní ceremoniál zahájení veletrhu Silva Regina. Tentokrát byl poprvé tento ceremoniál spojen s předáním ceny Jiřího Nováka. Ministr zemědělství Marian Jurečka se rozhodl udělit tuto cenu Ing. Miroslavu Pechovi za vydání autobiografické knihy „Křivoklátský lesník vzpomíná“. Ministr zemědělství osobně Ing. Pechovi předal pamětní list, ke kterému generální ředitel LČR Daniel Szorád připojil lovecký tesák a předseda České lesnické společnosti Pavel Draštík finanční prémii ve výši 100 tis. Kč. Oceněnému osobně pogratulovali také předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, náměstek ministra zemědělství Patrik Mlynář, předseda ČMMJ Jiří Janota, generální ředitel a místopředseda představenstva Veletrhy Brno, a.s. Jiří Kuliš a předseda sdružení SilvaJagd Jaroslav Pospíšil. Podrobnější reportáž si můžete přečíst na serveru Silvarium

 

 

Pondělí

V pondělí začali postupně stánek ČLS navštěvovat odborní návštěvníci. Prostory naší plochy byly využity pro formální i neformální jednání. Ke zdaru jednání přišli zahrát i trubači.

 

Úterý

Úterý bylo ve znamení brněnských poboček. Společně se zde prezentovali a plochu ČLS využívaly pobočné spolky Pro Silva Bohemica, ÚHÚL Brno a pobočný spolek při Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Pro Silva Bohemica přispěla k občerstvení přítomných, ostatní dva pobočné spolky personálně posilovaly velmi exponovaný stánek ČLS po celou dobu veletrhu.

Stánek ČLS navštívila delegace TANAP a uskutečnilo se také setkání zasloužilých členů ČLS.

 

 

Středa

Středa byla pod patronací západočeských poboček Doupov a SLŠ Žlutice, které „svůj“ den pojali vskutku velkolepě. Celý den byly všechny stoly obsazené a přítomní si velmi pochvalovali exkluzivní občerstvení a výzdobu dodanou těmito pobočnými spolky.   

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek byl již volnější provoz. Dopoledne jsme pořádali seminář ne téma dotací v LH, kde měli zástupci MZe Ing. Jan Lojda, Ph.D. a Ing. Petr Dušek velmi kvalitně připravené příspěvky s aktuálními informacemi o evropských i národních dotací pro lesní hospodářství. Odpoledne postupně proud návštěvníků ustával. Ve večerních hodinách pak byla expozice ČLS vyklizena a účast ČLS na tomto největším lesnicko-mysliveckém veletrhu ve střední Evropě Silva Regina byla ukončena.

 

Celkem stánek ČLS shlédlo několik tisíc osob neboť jen v anketě o lesnický výrok hlasovala necelá tisícovka lidí a svoji třešňovou pecku do hlasovacího zařízení nevhodil zdaleka každý, kdo šel kolem. V soutěži o lesnický výrok získal nejvíce hlasů citát známého českého lesníka, pana Petra Martana: "Žijeme v době pohrdání dědictvím hospodářských lesů po předcích. Je to projev života v nadbytku a blahobytu.“ Celkem přes 36 % hlasů. Je to jasným signálem, že jak odborná lesnická, tak i laická veřejnost si shodně uvědomují význam a hodnotu dřevní hmoty a také správnost využívání dřevoprodukční funkce hospodářských lesů v České republice.

Obecně můžeme tento ročník hodnotit jako velmi úspěšný. Nedělní návštěvnost našeho stánku byla vyšší než při minulém ročníku a během osobních jednání v průběhu veletrhu byla domluvena řada konkrétních druhů spolupráce s různými subjekty. Pokud se jen část z těchto dohod podaří zrealizovat, bude to znamenat pro další činnost ČLS velmi výrazný rozvoj.

Děkujeme všem, kteří náš stánek osobně navštívili a za dva roky při příští Silvě Regině opět v Brně na viděnou! 

Další fotografie z veletrhu můžete shlédnout ve fotogalerii.

Jazykové verze webu

Aktuality

Nejbližší akce

Nové poznatky ve výzkumu introdukovaných dřevin
28.06.2022 9:00
Typ akce:  Seminář

Silvarium - lesnické zprávy

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

Image result for logo úhúl   Image result for lesnická škola logo 

                           PTL, s.r.o.

 

 

 

 

Copyright © 2022    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno