Fotoreportáž z veletrhu Silva Regina

Prohlédněte si fotoreportáž z veletrhu Silva Regina 2018, další fotografie můžete shlédnout v naší fotogalerii.

Sobota 7. dubna

Již v ranních hodinách se na brněnském výstavišti za slunečného počasí sešli zástupci ČLS a grafického studia pro sestavení naší expozice nacházející se tradičně na 1. galerii pavilonu Z. Za vedení předsedy ČLS Ing. Pavla Draštíka a ve spolupráci s pobočnými spolky ČLS byl náš stánek postaven a připraven na zítřejší otevření veletrhu v podvečerních hodinách.

Neděle 8. dubna

V devět hodin byl otevřen areál BVV a stánek ČLS postupně začali navštěvovat první hosté. Nedělní dopoledne patřilo zejména rodinám s dětmi, které s radostí využívaly jedno ze stanovišť lesní pedagogiky umístěné v rámci expozice ČLS. V dopolední části také proběhl slavnostní podpis akčního plánu lesní pedagogiky, kterého se předseda ČLS  zúčastnil. 

V pět hodin slavnostně odstartoval dlouho očekávaný ceremoniál zahájení veletrhu Silva Regina 2018 spojen s předáním II. ročníku ceny Jiřího Nováka. Ministr zemědělství v demisi Jiří Milek se rozhodl udělit tuto prestižní cenu prof. Vladimíru Simanovovi za vydání významné monografie „České lesy v datech a číslech“. Ministr zemědělství osobně prof. Simanovovi předal pamětní list, ke kterému generální ředitel LČR Daniel Szorád připojil lovecký tesák a předseda ČLS Pavel Draštík finanční prémii ve výši 100 tis. Kč. Oceněnému osobně pogratulovali také předseda ČMMJ Jiří Janota, generální ředitel a místopředseda představenstva Veletrhy Brno, a.s. Jiří Kuliš, ředitel odboru MZe Martin Žižka či předseda sdružení SilvaJagd Jaroslav Pospíšil. 

 

 

Pondělí 9. dubna

V pondělí začali postupně stánek ČLS navštěvovat odborní návštěvníci, zejména z doprovodného programu, na jehož organizaci se ČLS spolupodílela. Odborným tématem na tento den byla Myslivost dnešního dne, respektive africký mor prasat, drobná zvěř a nakonec zájmové chovy a farmy. Následovalo představení mezinárodní soutěže YPEF, jež je ČLS koordinátorem. V 14:00 proběhlo vyhlášení fotosoutěže ČLS "Toulky lesem s objektivem". Soutěžilo se ve dvou věkových a tematických kategoriích.  Absolutním vítězem fotosoutěže se stal se svým záběrem Zděněk Adler, který se stává nejlepším fotografem ČLS za rok 2017.

 

Úterý 10. dubna

Tento den navštívila stánek ČLS delegace ŠL TANAP v čele s novým ředitelem Pavlem Fabiánem a KRNAP s ředitelem Robinem Böhnischem. V úterý se také uskutečnilo setkání zasloužilých členů ČLS včetně bývalého dlouholetého předsedy ČLS Štěpána Kaliny, k němuž přišli zahrát i trubači. Tématem dnešního doprovodného programu byla udržitelnost vody v lese a využití dřeva ve společnosti, na jehož moderaci se podílel pobočný spolek ČLS při Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně.

 

Středa 11. dubna

Celý den byly všechny stoly obsazené a přítomní si pochvalovali výzdobu včetně historických pil a zejména občerstvení připravované pobočných spolkem ČLS Žlutice. Stánek tento den opět navštívilo několik významných hostů včetně ředitele ÚHÚL Jaromíra Vašíčka, profesora Vladimíra Tesaře, ředitele lesního a vodního hospodářství LČR Tomáše Pospíšila, ředitele VÚLHM VS Opočno Jiřího Nováka a mnoho dalších významných lesnických osobností, nejen z České republiky. Ze Slovenska může jmenovat například zástupce z OS Semenoles. Dnešní diskusní fórum, jehož moderování si vzal na starosti Jiří Zahradníček z pobočného spolku ČLS Pro Silva Bohemica, bylo ve znamení Proč měníme lesy. 

  

Čtvrtek 12. dubna

Poslední den veletrhu byl již provoz o poznání volnější. V dopoledních hodinách proběhl doprovodný program s tématem Společnost a lesy a stánek ČLS mimo jiné navštívili zástupci z pobočného spolku ČLS Doupov. Odpoledne pozvolna proud návštěvníků ustával. Ve osmé hodině večer pak byla expozice ČLS vyklizena a účast ČLS na tomto největším lesnickém a mysliveckém  veletrhu ve střední Evropě Silva Regina byla s úspěchem ukončena.

Mottem ročníku 2018 byla „ochrana lesa hospodařením“. Toto téma bylo zohledněno v odborném doprovodném programu, jehož ČLS byla spoluorganizátorem. V pavilonu Z také probíhala výstava 100 let lesnictví a myslivosti v Československu, kde ČLS návštěvníkům několika svými bannery přiblížila nejen svoji historii. Z hlediska kooperace ČLS, v průběhu veletrhu byla také úspěšně domluvena řada konkrétních druhů spolupráce s různými subjekty, nejen z České republiky.


Děkujeme všem, kteří stánek ČLS přišli osobně navštívit a v roce 2020 při příští Silvě Regině opět na viděnou!

Jazykové verze webu

Aktuality

Nejbližší akce

Informace o plánovaných akcích se zde objeví v nejbližších dnech

Silvarium - lesnické zprávy

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

Image result for logo úhúl   Image result for lesnická škola logo 

                           PTL, s.r.o.

 

 

 

 

Copyright © 2022    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno