XXIV. valná hromada ČLS

Dne 12. 4. 2013 se na Novotného lávce uskutečnila již XXIV. valná hromada České lesnické společnosti. Jako tradičně byly pro účastníky na úvod připraveny úvodní referáty. Prezentaci jak ing. Ivo Klimši, předsedy představenstva společnosti Biocel Paskov a.s., tak doc. ing. Petra Horáčka, CSc., děkana Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně si můžete volně stáhnout níže.

 

Přítomné pozdravili také ing. Tomáš Krejzar, Ph.D., ředitel odboru koncepcí a ekonomiky lesního hospodářství MZe, ing. Jaromír Vašíček, CSc, ředitel ÚHÚL, mgr. Patrik Mlynář, výkonný ředitel Asociace dřevozpracujících podniků (ADP).

Předseda ČLS ing. Pavel Draštík informoval, že v minulém roce se v gesci republikového výboru uskutečnilo celkem 29 odborných akcí s celkovou účastí přes šest set osob. Na seminářích byla průměrná účast kolem 60 – 70 osob, bylo vydáno osm publikací s vlastním ISBN. Jednotlivé pobočky ČLS v roce 2012 dohromady uspořádaly přibližně sto samostatných akcích, kterých se celkem zúčastnilo kolem osmi tisíc osob. 

Předseda dále zmínil zmodernizované WWW stránky ČLS, které postupně přinášejí stále aktuálnější informace, stránku ČLS na Facebooku a snahu, aby ČLS do budoucna neubývali členové tak rychle jako voličů donedávna hlavní vládní strany. Připomněl v této souvislosti informaci, která se objevila v nedávném čísle Lesnické práce, že mezi voliči ODS bývalo vždy velké množství lesníků. Ke konci roku 2012 měla ČLS ve 42 pobočkách celkem 1 826 členů, tj. přibližně stejné množství jako v roce 2011. Ze stávajících členů je 15 % ve věku do 35 let.

Tajemník ČLS, PhDr. ing. Vít Skála valnou hromadu seznámil s výsledky hospodaření RV ČLS v roce 2012, kdy bylo po delší době opět dosaženo kladného výsledku hospodaření. Představil též návrh rozpočtu RV ČLS na rok 2013, který je koncipován jako vyrovnaný a přítomné seznámil též s plánem akcí na rok 2013.

Na valné hromadě bylo odsouhlaseno nové složení odborných skupin (OS) ČLS, které tak začínají působit v nové podobě: OS Lesní pedagogiky, jejímž vedoucím je ing. Petr Navrátil, OS myslivosti s vedoucím ing. Františkem Havránkem, OS Technologická s vedoucím ing. Romanem Bystrickým, OS Biologie lesa s vedoucím ing. Miroslavem Sloupem a OS Lesnické politiky a ekonomiky s vedoucím prof. Luďkem Šišákem.

Valná hromada ČLS účastí hostů, svým obsahem a průběhem potvrdila, že Česká lesnická společnost je významná oficiálními institucemi respektovaná stavovská organizace, která je aktivně zapojena do aktuálního dění.

----

Prezentace Ivo Klimši (920 kB)

Prezentace Petra Horáčka (3,6 MB)

 

 

Jazykové verze webu

Aktuality

Silvarium - lesnické zprávy

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

Image result for logo úhúl   Image result for lesnická škola logo 

                           PTL, s.r.o.

 

 

 

 

Copyright © 2022    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno